Antalya’nın En İyi Doğalgaz Firması

Antalya’nın En İyi Doğalgaz Firması

Antalya’ya doğalgaz 2007 yılında sadece 1 mahalleye verilmiş, sonraki 5 yıl boyunca doğalgaz dağıtım çalışması yapılmaması sebebiyle Antalya’da doğalgaz hala çok yeni.

Bu sebeple ki doğalgaz firmaları hem müşteri memnuniyeti, hem de güvenli gaz arzı anlamında bir çok hatalı işlemler yapılmaktadır.

İşin diğer boyutu vatandaşta doğalgaz konusunda bilgi sahibi olmadığı için; yaptırdığı işlemin doğru bir işlem olduğunu zannetmektedir.

Dilerseniz Antalya’da doğalgaz firma tercihi veya en iyi firmayı nasıl bulabiliriz incelemesini yapalım…

Doğalgaz yaptırmaya karar aldığımızda ilk yapmamız gereken işlem keşiftir. Burada soru şu? Hangi firmaya keşif işlemi yaptırayım.

*Öncelikli eleme yolunuz kesinlikle ENERYA YETKİLİ FİRMA olmalıdır. Çünkü yetkisiz firmalar bu işlemleri gaz dağıtım şirketinden kaçak olarak yapmakta olup;iş yaptıkları daire sakinlerinin
hayatlarını tehlikeye atmaktadırlar.

*Sonraki eleme yolunuz ise firmanın bir kombi bayiliği var mı?

Aslında bu doğalgaz sektöründe çok ta önemsenen bir durum değildir.Ancak herhangi bir kombi bayiliği olan firmanın; hem bu işi uzun süreli yapmak istediğini ,hem de bayisi olduğu firmanın yaptırımlarından dolayı bir nebzede olsa daha düzgün işler yapmak zorundadır.Peki her gelen şu veya bu firmanın “kombin bayisiyim” diyor, doğru bilgiyi veya gerçekten bayi olup olmadığını ise kombi markasının resmi
internet sitesine girerek görebilirsiniz.

*Size tavsiye edilen firmadan teklif alın.En azından bir daire sakinini memnun etmiş olması sizin için doğru firma bulma yolunda bir veridir.

*Teklif isterken internetten faydalanın.”İnternet sitesi var mı?, google’da kaçıncı sırada çıkıyor, firma hakkında şikayet var mı?, bunlar firmanın genel yapısı hakkında bilgi edinebileceğiniz
noktalar.

*Afiş ve branda ile yapılan reklam çalışmalarına itibar etmeyin,o firmalardan teklif dahi istemeyin. Çünkü afiş ve branda çalışmalarını genellikle yetkisiz firmalar yapmaktadır.

NOT : Bunları göz önünde bulundurarak en fazla 3 firmaya keşif yaptırın. Daha fazla firmadan keşif istemek kafa karışıklığına yol açmakta yanlış tercihlere sebebiyet vermektedir. Artık yukarıda ki tüm yeterlilikleri karşılamış firmalardan 3 adet fiyat teklifi aldık ama hangi firmaya doğalgaz işlemini yaptıralım?

*Bu durumda keşfe gelen arkadaşın makine mühendisi olması önemli

*Keşfe gelen firma yetkililerinin hangisi sizin ve eviniz için en güzel ve görünmeyecek şekilde tarif yaptı

Bu notları uyguladığınız halde hala; Antalya doğalgaz sektörünün en iyi firmasını bulamadıysanız  keşfe gelen firma yetkililerinden hangisini samimi bulduysanız o firmaya doğalgaz işleminizi yaptırın.